report search
پارسی خوان

قیمت طراحی سایت

 قیمت طراحی سایت قیمت طراحی سایت و چگونگی برآورد آن از مسائل مهمی است که باید به آن دقت شود در این مقاله بنا داریم به عوامل موثر بر این موضوع بپردازیم.قیمت طراحی سایت ...

 

قیمت طراحی سایت

قیمت طراحی سایت و چگونگی برآورد آن از مسائل مهمی است که باید به آن دقت شود در این مقاله بنا داریم به عوامل موثر بر این موضوع بپردازیم.قیمت طراحی سایت چقدر است؟پارامتر های برآورد قیمت طراحی سایت چیست؟ یک سایت استاندارد ابتدا باید دارای چه ویژگی هایی باشد؟با ما در این مقاله همرا باشد تا این موضاعات را مورد بررسی قرار دهیم. این مقاله تنها بخشی از مقاله اصلی می باشد برای مطالعه مقاله ی کامل به مقاله قیمت طراحی سایت مراجعه کنید.

 

مطالبی که در این مقاله میخوانید

 

 ۱: عوامل پایه ای موثر بر قیمت طراحی سایت

 

 ۲: عوامل متغیر موثر بر قیمت طراحی سایت

 

 ۳:عوامل مربوط به قیمت که باید به آن ها توجه داشته باشید

 

————————————————————

 

عوامل پایه ای موثر بر قیمت طراحی سایت

منظور از عوامل پایه ای موثر بر قیمت طراحی سایت عواملی ثابت است که تمامی طراحان سایت از آن ها در برآورد قیمت طراحی سایت از آن پیروی می کنند که البته گفتنی است برای این موارد قیمت ی ثابتی تعریف نشده اما جزو پایه و اساس این کار محسوب می شوند و بین طراحان عواملی ثابت اند که در طراحی سایت چه عواملی و معیار هایی مهم هستند و بیشترین تاثیر بر قیمت را دارند و چگونه میتوان از این معیار ها با خبر شد. در پایین این قسمت توضیحات مختصری داده شده برای اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله قیمت طراحی سایت مراجعه کنید .

 

۱.دامنه

دامنه (domain) اسم یا آدرسی مخصوص است که قابلیت دسترسی به یک سایت را فراهم می کند همچنین باعث تمایز آن از هر وب سایت دیگری می شود. مانند www.ewd-co.com همان طور که می بینید هر دامنه دارای سه بخش است که با دات (.) از هم جدا شده اند

 

 

هر بخش به چه معناست

۱: بخش اول وجودیت آدرس WWW

۲: بخش دوم نام دامنه (domain name) که همان نام وب سایت است مثلا  ewd یا pakshoma

۳: بخش سوم پسوند وب سایت است که دو نوع است جی تی ال دی (Generic) که نشان دهنده ی نوع سایت است مثلا sch برای مدرسه (school) یا co برا کمپانی (company) و نوع دوم آن سی تی ال دی (country) است که نشان دهنده ی کشور است برای مثال برای ایران (ir.) و یا (ru.) برای روسیه و …

خب گذشته از تمام اینا دامنه یکی از عوامل ثابت و مهم برای یک سایت است که توضیح داده شد و انواع آن گفته شد اما گفتنی است که از قیمت ی ثابتی برخوردار نبوده و شرکت های فروش دامنه قیمت های خود را برای فروش دارند که در ادامه میتوانید این قیمت ها و قیمت ها را مشاهده کنید

 

 

 

۲.هاست (سرور)

هاست (Host) فضا و یا مکانی است که شما برای بار گذاری اطلاعات و فایل ها و کد های سایت خود به آن نیاز دارید که این فضا نیز مانند دامنه توسط شرکت های هاستینگ دارای سرور های ایمن و قدرتمند برای شما فراهم می شود حال هاست هم در طراحی سایت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد

برای این مورد نیز شرکت های ارائه دهنده ی هاست قیمت های خود را دارند که این قیمت ها و قیمت ها متناسب با خدماتی که شرکت های هاستیگ در اختیار مشتری قرار می دهند متغییر می باشند برای مثل مقدار فضای هاست قدرت سرور و دیگر خدماتی که آن شرکت ارائه می کند. در ادامه میتوانید قیمت های چند شرکت هاستینگ نسبت به خدمات ارائه شده را ببینید

 

 

 

۳.قیمت طراحی سایت

قیمت و قیمت طراحی سایت بین طراحان متناسب با خدمات که پیش از پروژه در هنگام پروژه و پس از انجام پروژه ارائه می دهند متغییر است. همه ی ما مثلی متداول از گذشته که می گوید هر چقدر پول بدهی به همان اندازه هم آش نسیبت می شود را به یاد داریم این موضوع هم جدا از این مثال نیست حرفه ای ها قیمت خود را دارند و من به شما قول می دهم این قبیل مخارج تماما صرف بذر کاشته شده ی شما می شود

شاید قیمت بین طراحان مختلف متفاوت باشد شما هم قطعا نمی توانید طراحی ارزان قیمت و غیر حرفه ای را با طراحی حرفه ای و تمام عیار یک سایت مقایسه کنید. طراحی حرفه تنها به بالا آوردن سایت روی اینترنت منتهی نمی شود بلکه یک طراحی حرفه ای متشکل از طراحی های گرافیکی موشن گرافی ها ایمن سازی وب سایت تولید محتوای استاندارد رعایت پارامتر های جهانی و… در طراحی آن است

اما درست است که قیمت ها متفاوت است و به اندازه ی پولی که می دهید خدمات هم متفاوت است اما باید همیشه تمام جوانب را نیز در نظر گرفت چرا که هستند افرادی که بهای حرفه ای ها را طلب دارند اما از رفتار آنها بر خورد نیستند. پس بهتر است در هنگام انتخاب به قسمت ویژگی های طراحی یک سایت حرفه ای که پیش تر گفته شد دقت کنید

 

 

۲: عوامل متغیر بر قیمت طراحی سایت

همه ما همه روزه خرید های بسیاری انجام می دهیم. برای مثال خرید یک تلفن همراه را در نظر داشته باشید وقتی که شما برای خرید یک تلفن اقدام می کنید مبلغی را باید برای آن بپردازید اما موقع خرید فروشنده می گوید گلس (شیشه محافظ صفحه) هم می خواهید؟

یا مثلا می گوید قاب محافظ چطور؟

حال در طراحی سایت هم به همین شکل است هر طراح یا هر شرکت طراحی سایت پلن های به خصوصی برا ارائه به متقاضیان خود دارد که این موارد جزو عوامل متغییر موثر بر قیمت طراحی سایت است که موجب ایجاد اختلاف و تفاوت قیمت می شود.

عوامل متغییر تاثیر گذار بر قیمت طراحی سایت عواملی هستد که بین طراحان و هم چنین بین سلیقه ها متفاوت است. برا مثال شخصی دوست دارد طراحی سایتش تماما با کدنویسی انجام گیرد. دیگری کار با CMS ها را ترجیح می دهد یا مثلا خدمات پس از طراحی که هر کس به مشتری خود ارائه  می دهد. در ادامه این موارد را مورد بررسی بیشتر قرار می دهیم.

 

۱.کدنویسی یا CMS

برای طراحی یک وب سایت راه های بسیاری وجود دارد که هر طراح و یا متقاضی دلایل خود را برای انتخاب هر راه دارند بعضی ها کدنویسی را انتخاب می کنند . کدنویسی نیز خود زبان های مختلفی دارد چون asp.net . php . Ruby  و غیره CMS به معنی سیستم مدریت محتوا (content management system) که خود دارای انواعی چون wordpress . joomla . wix  و … است که متناسب با سلیقه و هدف موردنظر انتخاب می شود.

 

 

 

۲.پلن های پیشنهادی طراحان

از دیگر عوامل متغییر موثر بر قیمت طراحی سایت پلن های پیشنهادی و خدماتی است که طراحان سایت برای سفارش به شما ارائه می دهند و اجرایی می کند برای مثال امنیت وب سایت افزایش سرعت وب سایت و … همه و همه از عواملی هستند که به طور معمول از نکات ثابتی نیست که تمامی طراحان به آن مقید و پایبند باشند.هر طراح برای پروژه ی خود برنامه هایی دارد و دارای پلن هایی از پیش تعیین شده است که قصد دارد آنها را در کار خود پیاده سازی کند و همین موضوع این مورد را جزو موارد متغییر موثر بر قیمت طراحی سایت price web design می سازد.

پلن ها و بسته های ارائه شده توسط شرکت طراحی سایت آسان را می توانید در بخش قیمت طراحی سایت مشاهده کنید.

پلن های شرکت های طراحی سایت و خدماتی که ارائه می دهند رابطه ی مستقیمی با تعرفه و رفتار حرفه ای آن ها دارد.

موارد و مفاد ثابتی که در پلن های هر طراح حرفه ای سایت باید وجود داشته باشد به شرح زیر است:

 • طراحی سایت کاملا سفارشی و مطابق میل صورت گیرد.

 • در طراحی سایت از تکنولوژیهای روز دنیا استفاده شود.

 • سایت وفق پذیر با هرگونه به روز رسانی و قابل تغییر طراحی شود.

 • طراحی ریسپانسیو سایت صورت گیرد.

 • در طراحی سایت کاملا S.E.O friendly رفتار شود.

 • استاندارد های گوگل تماما رعایت شود.

 • سایت دارای امنیت کامل باشد.

 • نوع طراحی ذکر شود.

 • کنترل پنل آموزش داده شود.

 • بهینه سازی سایت صورت گیرد.

“قابل توجه: مواردی که به صورت اضافه در پلن طراحان وجود دارد (به جز موارد اصلی) و باعث تمایز می شود مانند اشانتیون ها و خدماتی است که فروشندگان مختلف در ازای خرید محصولشان به شما ارائه می دهند. هرچه اشانتیون ارزنده تر مشتری راضی تر است. پس طراحان می کوشند تا در تفاوت های خود در خدماتی که ارائه می دهند تاکید کنند.”

مواردی که در بالا گفته شد لازمه ای بدیهی برای هر سایتی است که طراحی می شود در تصاویر زیر می توانید تصاویر پلن های متفاوت تعدادی از طراحان سایت که پیش تر درباره ی تغایر و تمایز آنها و دلیل این موضوع گفته شد ببینید.

 

انواع وب سایت

وب سایت ها دارای انواع متفاوتی هستند که در دو دسته ی مهم قابل دسته بندی هستند که نوع وب سایت از دیگر عوامل تاثیر گذار بر قیمت طراحی سایت می باشد که در ادامه این متن به آن اشاراتی شده اما می توانید توضیحات کاملی درباره انواع وب سایت و تاثیر آنها بر قیمت طراحی سایت را به طور کامل در مقاله قیمت طراحی سایت مطالعه کنید.

 

 

 

۳.طراحی سایت شخصی (personal) باشد

این گونه از سایت ها که به سایت های معرف یا ارائه دهنده (presenter) شناخته می شوند سایت هایی هستند که تقریبا ۸۰ درصد از سایت ها موجود حال حاظر را تشکیل می دهند. این سایت ها با توجه به درخواست و فیلد (حوضه) کاری و نوع کسب و کار طراحی می شود و برای انواعی از مشاغل همچون انواع شرکت ها آموزشکاه ها کلینیک ها شرکت های بین المللی کارخانه ها و انواع کار ها اعم از پزشکی وکالت و غیره طراحی  می شود. قیمت طراحی اینگونه سایت ها نسبت به ویژگی های مورد درخواست متقاضیان طراحی سایت از ۴/۵۰۰/۰۰۰ تا ۸/۰۰۰/۰۰۰ معمول بوده است و نسبت به ویژگی ها و خواسته های متقاضی طراحی سایت متغییر است.

تعدادی از ویژگی های پایه ای اعم اند از:

 1. طراحی سایت اختصاصی و سفارشی سازی شده مطابق میل است.

 2. S.E.O on page  و بهینه سازی های لازم صورت بگیرد.

 3. طراحی سایت responsive باشد.

 4. طراحی صفحات معمول اعم از ارتباط با ما مقالات درباره ما و دیگر صفحات معمول

 5. طراحی صفحات بدون محدودیت مطابق میل متقاضی

 6. پنل کاربری اختصاصی

 7. دو یا چندزبانه بودن

موارد گفته شده در بالا مواردی معمول است اما در کنار این موارد مواردی دیگری نیز هست که متقاضی مطابق شغلش خواستار آن است برای مثال یک فست فود میخواهد ثبت سفارش غذا روی سایت صورت بگیرد و … که همه ی این ها از عوامل موثر اند.

 

۴.طراحی سایت فروشگاهی (E-commerce) باشد

این نوع از وب سایت ها که به دلیل سختی و پیچیدگی که به اصطلاح جزو سایت های بسیار حرفه ای یا  ADVANCE قرار می گیرند پروسه زمانی نسبتا طولانی تری به وب سایت های معرف(presenter) تعدادی تفاوت ها اساسی دارند که این تفاوت ها در پروسه زمانی و نوع کاری که بر روی سایت صورت می گیرند بی تاثیر بر قیمت طراحی سایت نیستند.

طراحی این گونه سایت ها با توجه به مواردی که گفته شد بازه ی قیمت در حدود ۹/۰۰۰/۰۰۰ تا ۱۴/۰۰۰/۰۰۰ را به وجود میاور که باز هم تمامی این ها رابطه ی مستقیمی با خواست متقاضی دارد.

تعدادی از ویژگی های یک سایت فروشگاهی اعم اند از: (به اضافه ویژگی های یک سایت معرف (presenter)

 1. درج بدون محدودیت محصولات و مشخصات آن ها

 2. وضعیت محصولا(موجودیت)

 3. ثبت نظر ها

 4. درگاه بانکی در جهت استفاده برای خرید اینترنتی

 5. گروه بندی محصولات موجود

و غیره که تمامی این ویژگی ها بعلاوه ی خواسته های ویژه ی مخصوص به انواع کسب و کار مانند مثال فست فود تاثیر گذار بر قیمت نهایی اند.

برای اطالاعات بیشتر راجب طراحی یک وب سایت فروشگاهی می توانید به مقاله قیمت طراحی سایت مراجعه کنید.

 

۳:عوامل مربوط به قیمت که باید به آن ها توجه داشته باشید

نکاتی که قرار است گفته شود از مهم ترین عواملی هستند که شما به هنگام انتخاب باید به آن ها بسیار توجه کنید و حتما آن ها را در نظر داشته باشید و از آن ها بهره ببرید.

 

۱: نگذارید قیمت های طراحی سایت بسیار بالا شما را گول بزند

یک مسئله مهم که در این قسمت می توان به اشاره داشت نداستن است. شما به عنوان یک مراجعه کننده هرگز اطلاعاتی آگاهی ای که شرکت ها یا افراد متخصص این حوضه درباره مسائلی چون طراحی سایت هر یک از روش های این کار مزایا و مشکلات آن وغیره را دارند دارا نمی باشید که این مسئله به راحتی شما را در معرض فریب خوردن توسط افرادی که می خواهند از این موضوع سوء استفاده کنند قرار می دهد.

همانطور که مشاهده کردید در ابتدای این مقاله ما به بسیاری از عوامل مختلف اعم از موارد ثابت و متغییر و غیره که موثر بر قیمت طراحی سایت بودند اشاره داشتیم که مطالعه و در نظر داشتن این موارد به هنگام انتخاب می تواند کمک بزرگی باشد.

طراحی سایت مقوله ای است که نیاز به حرفه ای ها دارد اینگونه نیست که ما بگوییم قیمت های بالا بد و غلط هستند پس به سراغ ارزان تر بروید شاید یک شرکت یا طراح سایت قیمت بالایی را مطالبه کنند اما در نظر داشته باشید که او قطعا حرفه ای بوده و به ازای پول پرداختی شما کاری حرفه ای به شما تحویل خواهد داد. چیزی که در تلاش گفتنش هستیم این است که به بالا و پایین بودن و بسیار ارزان و گران بودن قیمت ها توجه نکنید ابتدا از حرفه ای بودن و حرفه ای عمل کردن آن شرکت  مطمئن شوید سپس با خیالت راحت پروژه و کار مورد نظرتان را خودتان را به آن ها بسپارید و مطمئن باشید که با انتخاب درست پشیمان نمی شوید.

پس گول بالا و پائینی قیمت ها را نخورید حرفه ای ها را درست انتخاب کنید و اعتماد کنید و از کیفیت کار مطمئن باشید.

 

۲: طراحی سایت با ارزان ترین قیمت ها به معنی آغاز مشکلات است

حتما شما هم با این مسئله و تعرفه هایی که بسیار هم جالب اند مواجه شده اید با تبلیغاتی چون:

ارزان ترین قیمت

طراحی سایت با ارزان ترین تعرفه های موجود

و…

من خودم به شخصه در یکی از شبکه های اجتماعی تبلیغاتی مشاهده کردم با عنوان طراحی سایت تنها با ۹۰ هزار تومان. آخر چطور ممکنه سایتی طراحی بشود آن هم تنها و تنها با ۹۰ هزار تومان. این موضوع به شدت کنجکاوی من رو برانگیخت وقتی نمونه کارهاشون رو دیدم مثل این بود که یک بچه ی شش ساله یه نقاشی کشیده چند تا عکس هم به آن چسبانده.

نه تنها قیمت بلکه استفاده از این گونه تعرفه های ارزان قیمت آغاز مشکلات است. سایتی طراحی شده پایین تر از حد استاندارد (حرفه ای که چه عرض کنم ) قطعا سایتی بدون بازخورد و دارای مشکلات از هر نظر است . پس لطفا در مواجهه با این گونه موارد به درستی عمل کنید و حواستان را جمع کنید.

طراحی حرفه ای یک سایت حرفه ای به هیچ وجه ارزان نیست چون نیاز به استفاده از افرادی متخصص در این زمینه را دارد تا کار شما به بهترین نحو انجام شود پس به افرادی که می گویند این کار با مبالغی کمتر از ۱/۰۰۰/۰۰۰ تومان قابل انجام است بهتر است نگاهی دقیق تر و محتاطانه تر بیندازید.

همان طور که در موضوع شماره ۱ از این بخش از مقاله گفته شد فریب نخورید و برای خودتان مشکل تراشی نکنید به دنبال کیفیت باشید تا کیفیت برایتان اتفاق بیفتد.

 

۳: اجازه ندهید اسم و رسم برند و… شرکت های طراحی سایت صفحه اول گوگل گولتان بزند

وقتی که در گوگل سرچ (جستجو) می کنید شرکت طراحی سایت صفحه اول پر از سایت های شرکت هایی با اسم رسم است که یکی از این دلایل هم صفحه ی اول گوگل بودن است. بسیاری از این سایت های صفحه اولی ( تاکید:منظور ما تمام سایت ها نیست) به خاطر سابقه یا تبلیغات با مبالغ بسیار بالا در این صفحه قرار دارند.

اما بیایید با دیدی عمیق تر نگاه کنیم طراحی سایت مانند خرید وسایلی چون لباس اکسسوری ها و غیره نیست که بگوییم خوب است چون از فلان برند است. بزرگ بودن نشانی از حرفه ای بودن نیست شما نباید به این موضوع نکاه کنید که چه شرکت یا برندی طراح شماست شما باید توجه کنید که چه خدماتی به شما ارائه می دهد. چقد حرفه ای و پایبند عمل می کند نه این که چه برندی این کار را می کند.

پس نگذارید چون فلان برند است چون فلان شرکت است و چون صفحه ی اول است شما را گول بزند و جلوی انتخاب صحیح شما را بگیرد.

 

تعرفه های انواع سایت ها

سایت ها انواع متفاوتی دارند که تعرفه و قیمت طراحی هرکدام  فرق می کند به طور کلی سایت ها به دو دسته ی شرکتی و فروشگاهی تقسیم می شوند.

 

وب سایت شرکتی چیست ؟

وب سایت های شرکتی چیزی در حدود ۸۰% از وب سایت های موجود در سطح اینترنت را تشکیل می دهند این وب سایت ها در اصل سایت های داینامیک حساب می شوند این نوع وب سایت برحسب خواسته ی متقاضی و صاحبان انواع کسب و کار ها و بر حسب نیاز و طلب کسب و کار طراحی می شوند و تمامی نیاز های آن ها را در حوضه ی کاری آن ها پوشش می دهند.

این وب سایت ها در اصل بیشتر تمرکز بر روی معرفی و تبلیغ کردن نوع کسب و کار  دارند برای مثال شخصی در حوضه خدمات مانند دکوراسیون منزل  و یا مثلا شرکتی در امر آژانس مسافرتی فعالیت دارند و می خواهد تبلیغ کسب و کار خود را بکنند سایت این افراد در این گروه گروهبندی می شود و نه فقط این ها بلکه این نوع سایت انواع مشاغل چون پزشکان ، مهندسان ، شرکت های خدماتی ، آموزشگاه ها ، تولیدی ها و غیره را پوشش می دهند.

 

وب سایت فروشگاهیی چیست؟

وب سایت فروشگاهی ، فروشگاه آنلاین ( E – commerce ) نوعی وب سایت و یا بهتر است بگوییم یک فروشگاه آنلاین تمام عیار می باشد. فروشگاهی که تمام وقت باز است و بهترین باز خورد را برای کسب و کار شما دارد. این نوع از وب سایت طراحی پیچیده ای دارند اما از نوع حرفه ای وب سایت محسوب می شوند. فروشگاه های اینترنتی می توانند کاربری های مختلف داشته باشند و انواع محصولات و خدمات را ارائه دهند که در ادامه این موارد را مورد بحث قرار می دهیم.

که طراحی هر دونوع از وب سایت هایی که در قسمت بالا گفته شد از قیمت متفاوتی برخوردار است.

 

چگونگی برآورد قیمت طراحی سایت

چطور به هنگام انتخاب بدانیم بهترین را انتخاب کرده این و این انتخاب درست بوده و همچنین چطور مقدار حدودی قیمت طراحی سایت را برآورد کنیم و از تعرفه ها با خبر شویم.

 

اطلاعات (مهارت ها) که با خواندن این مقالات به آن دست میابید:

 • قدرت تشخیص بهترین ها و حرفه ای ها

 • پاسخ برخی از سوالات رایج شما در این زمینه

 • چگونگی ارزیابی قیمت

 • توانایی انجام بهترین انتخاب ممکن

 

با خواندن مقالات منتشر شده در این بخش می توانید با دانش و اطمینان بهترین انتخاب را انجام داده و مطمئن باشید که نتیجه این انتخاب درست را خواهید دید.

 

پاسخ برخی از سوالات رایج

 

 

 

طراحی یک سایت معرف (presenter) چقدر زمان می برد ؟

طراحی یک سایت معرف در حالت عادی چیزی در حدود دو هفته تا سه هفته زمان می برد.

 

طراحی یک سایت فروشگاهی (E-commerce) چقدر زمان می برد ؟

طراحی یک سایت فروشگاهی حرفه به طور معمول در بازه ی سه هفته الی پنج هفته صورت می گیرد.

 

قیمت طراحی سایت چگونه بر آورد می شود ؟

همانطور که که از اول مقاله بحث با این محوریت پیش آمد در آخر باید گفت طبق موارد متغییر که متقاضی طراحی سایت برای طراحی سایتش در نظر دارد نمی توان آن را معقوله ی ثابتی در نظر گرفت.

منبع : وب سایت طراحی سایت آسان EWD.ir مقاله قیمت طراحی سایت

source: http://www.ewd-co.com/price-web-design.html


برچسب ها:

سایت

-

طراحی

-

ها

-

قیمت

-

های

-

ای

-

طراحی سایت

-

قیمت طراحی

-

وب سایت

-

حرفه ای

-

است که

-

قیمت طراحی سایت

-

بر قیمت طراحی

-

در طراحی سایت

-

مقاله قیمت طراحی

-

مشاهده منبع